szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówBiologia i biznes

Ósma edycja jedynej biznesowej imprezy w sektorze biotechnologii i LifeScience – BioForum, już za nami. Wydarzenie zgromadziło ponad 800 uczestników z 10 krajów, a w jego ramach miało miejsce 230 spotkań biznesowych i zaprezentowano przeszło 80 projektów.

W takcie sesji wystawienniczej zaprezentowało się 60 wystawców z: Polski, Niemiec, Belgii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier oraz Czech. Część targowa skierowana była głównie do przedstawicieli biosektora zainteresowanych nowymi technologiami i wdrażaniem ich w swoich przedsiębiorstwach. Grono wystawców na BioForum tworzyły firmy i instytucje działające w obszarze wspierania transferu technologii – biura patentowe, venture capital, seed capital, parki technologiczne, jak również centra zaawansowanych technologii i inkubatory technologii. Ponadto różne firmy przedstawiły ofertę innowacyjnych produktów i usług dla biosektora.

Unikalnym elementem Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii jest prezentacja projektów B+R o potencjale aplikacyjnym, m.in. dla ochrony zdrowia, farmacji i biotechnologii. W tym roku zanotowana została rekordowa liczba prezentacji – ponad 80 projektów wdrożeniowych. W ramach sesji posterowej przedstawiono natomiast projekty B+R z Polski i krajów Europy Środkowej, a także usługi badawcze. Dzięki takim ekspozycjom BioForum stanowi unikalną platformę dialogu nauki i biznesu.

Po raz pierwszy zaaranżowany został w ramach BioForum – BioPartnering, czyli możliwość umawiania wcześniej spotkań o charakterze biznesowym biosektora pomiędzy uczestnikami Forum. Umożliwiło to przeprowadzenie rekordowej liczby spotkań – 230. Na półgodzinne spotkania przygotowane były specjalnie zaaranżowane sale konferencyjne. Obszar BioPartneringu oddzielony został od pozostałych części BioForum – tj. wystawy, sesji posterowej oraz części seminaryjnej i warsztatowej tak, by zapewnić odpowiednią, sprzyjającą nawiązywaniu odpowiednich relacji i kontaktów atmosferę.

Organizatorem BioForum 2009 była firma Bio-Tech Consulting Sp. z o.o., funkcję współorganizatorów pełnił natomiast Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl