szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówPieniądze na promocję mięsa

Komisja Europejska rozdysponowała pieniądze na promocję żywności. Z trzech zgłoszonych polskich projektów zaakceptowano tylko jeden. Jego wartość to trzy miliony euro - informuje Redakcja Rolna TVP.

Zgodnie z oczekiwaniami unijną dotację otrzymało Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy. Sukces tym większy, że konkurencja była duża, a pomysł oceniono bardzo wysoko.

Piotr Ziemann, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy - 27 państw, złożonych 68 projektów, 10 projektów przeszło. Mamy tę satysfakcję, że nasz projekt przeszedł na drugim miejscu. Nowy projekt będzie koncentrował się na promowaniu produktów mięsnych w Rosji i na Ukrainie, a także w państwach Dalekiego Wschodu: Chinach, Tajlandii oraz Singapurze. W pierwszym przypadku zależy nam zwłaszcza na rozwoju handlu przygranicznego z Ukrainą. Rynki dalekowschodnie dopiero zdobywamy. Ale tu bez pomocy rządu się nie obejdzie. Pieniądze na promocję w Chinach już mamy, ale prawa eksportu jeszcze nie.

Zbigniew Nowak, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy - to nasze ministerstwo musi jednak w końcu podpisać z ministerstwem chińskim porozumienie. Liczymy na to, że jednak dojdzie do tego.

Przez dwa lata trwania programu do wydania będzie około 13 milionów złotych.

Źródło: Redakcja Rolna TVP

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl