szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówWalka o suplementy

Rynek suplementów diety od trzech lat rośnie o blisko 20 proc. rocznie i jest już wart 2 mld zł - czytamy w Rzeczpospolitej. Zgodnie z polskim i unijnym prawem jest to żywność. Ale od 31 grudnia z supermarketów i drogerii mają zniknąć produkty jednocześnie spełniające kryteria suplementów diety i produktów leczniczych.

Kontrowersyjne prawo miało wyeliminować możliwość sprzedaży produktów leczniczych pod przykrywką suplementów diety. Zdaniem osób z branży nie wiadomo, które produkty mogą pozostać w sprzedaży, a które mają być wycofane.

Dlatego branża opracowała projekt zmian w prawie, które mają wyjaśnić sytuację. Krajowa Rada Suplementów i Odżywek złożyła w piątek w sejmowej Komisji Przyjazne Państwo projekt zmian kilku artykułów ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Wprowadzają one jasne kryteria, metodykę i zasady kwalifikacji produktów oparte na regulacjach innych krajów UE oraz interpretacjach z wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Wiceprezes KRSiO Jarosław Lichodziejewski ostrzega, że jeśli nic z tego nie wyjdzie i firmy zostaną zmuszone do wycofywania produktów z rynku, można się spodziewać, że posypią się pozwy sądowe przeciwko organom państwa.

Źródło: PortalSpożywczy

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl