szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówRosja nie chce polskiego mleka

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert powiedział, że liczba dostawców do Rosji produktów mlecznych z krajów UE, w tym z Polski, może się zmniejszyć. Jego wypowiedź cytuje portal rosyjskiego dziennika „Wiedomosti”.

Dankwert wyjaśnił, że inspekcje rosyjskich specjalistów w Polsce i na Litwie wykazały, że co najmniej 30 procent dostawców nie spełnia rosyjskich wymagań. Głównym naruszeniem jest obecność antybiotyków w wyrobach mlecznych. Podobne niedociągnięcia ujawniają inspekcje trwające w przedsiębiorstwach na Łotwie i Węgrzech.

- W ten sposób lista przedsiębiorstw-dostawców będzie ulegać zmianom w kierunku skrócenia - poinformował Dankwert. Dodał, że niektórzy dostawcy sami rezygnują z wysyłania swojej produkcji do Rosji, ponieważ nie chcą ponosić kosztów związanych z dostosowaniem się do tamtejszych przepisów. „Wiedomosti” zauważają, że rosyjskie przepisy nie zezwalają na obecność antybiotyków w produktach mlecznych, podczas gdy regulacje unijne dopuszczają niewielką ich obecność.

Źródło: PAP

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl