szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówLiderzy branży na „Forum 100”
Tematem drugiego „Forum 100”, zorganizowanego przez Polską Federację Producentów Żywności, były zmiany zachodzące na globalnym rynku producentów żywności oraz wyzwania stojące przed polskim sektorem żywnościowym. Patronat honorowy nad spotkaniem, które odbyło się 31 marca w Warszawie, objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Gospodarki.
Podczas uroczystości wręczone zostały wyróżnienia Pro Polonia Opulenta (Dla Polski...
Targi ISSA/INTERCLEAN 2011

ISSA/INTERCLEAN ® Europa Centralna i Wschodnia to najważniejsze wydarzenie dla przemysłu związanego z profesjonalnym utrzymaniem czystości w Polsce i krajach ościennych takich jak Czechy, Rosja, Kraje Nadbałtyckie, Rumunia czy Ukraina.

Targi ISSA/INTERCLEAN® Europa Centralna i Wschodnia odbędą się na terenie EXPO XXI – Międzynarodowego Warszawskiego Centrum Wystawowego w dniach 18, 19 i 20 maja 2011...

EKOGALA 2011

W dniach 20-22 maja 2011 r. w Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie odbędą się V Międzynarodowe Targi Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych „EKOGALA 2011”. Impreza objęta jest honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.
 
W Targach wezmą udział producenci produktów ekologicznych posiadający certyfikat...

Sucha wiosna w Europie

Według brytyjskich służb meteorologicznych marzec był najsuchszy od 100 lat, z ilością opadów na poziomie 40 proc. średniej.
W niektórych regionach Szwajcarii początek roku należał do najsuchszych, jakie kiedykolwiek notowano, i był porównywalny z suchymi okresami w latach 1884 i w 1921.
Ok. 60 proc. francuskich akwenów ma poziom wody niższy niż zazwyczaj. W ośmiu departamentach w środkowej i środkowo-zachodniej części kraju wprowadzono pewne ograniczenia...

10 ofiar skażonej żywności
Hiszpańskie ogórki sałatkowe to nadal jedyne potwierdzone źródło zakażeń bakterią Escherichia coli w Niemczech. Zdaniem specjalistów bakteria musi występować też w innych artykułach spożywczych, bo liczba nowych zakażeń ciągle rośnie. Przekroczyła już tysiąc. Dziesięć osób zmarło.
Eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie szczyt zachorowań, a liczba przypadków śmiertelnych zapewne wzrośnie. Do szpitali, głównie na północy Niemiec, codziennie trafiają...
Znów melamina w Chinach

Ponad 26 ton mleka w proszku skażonego toksyczną melaminą zarekwirowała policja u jednego z producentów lodów w południowo-zachodniej części Chin. Policja zatrzymała już dyrektorów 3 zakładów produkcyjnych, do których trafiło skażone mleko.
W marcu tego roku chińskie służby sanitarne poinformowały, że 20% chińskich zakładów zajmujących się wyrobem produktów mlecznych zostanie zamkniętych. Przeprowadzone w nich kontrole wykazały bowiem szereg...

Polskie zakłady mleczarskie będą eksportować na rynek Unii Celnej

Rosyjskie służby weterynaryjne 13 kwietnia 2011 r. ostatecznie zatwierdziły do eksportu na rynek Unii Celnej 16 zakładów przetwórstwa mlecznego, na podstawie gwarancji udzielonych przez polskie służby weterynaryjne o spełnieniu wymagań weterynaryjno-sanitarnych Unii Celnej (zasada pre-listingu).

Porozumienie o zatwierdzaniu do eksportu na rynek Unii Celnej polskich zakładów mleczarskich na zasadzie pre-listingu zostało osiągnięte podczas spotkania Głównego Lekarza...

Debata na SGGW
Z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego, rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. Alojzego Szymańskiego oraz wiceministra rolnictwa Mariana Zalewskiego, 6 kwietnia odbyła się 4. konferencja z cyklu „Wieś i rolnictwo w mediach”. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem „Gospodarstwo rodzinne podstawą europejskiego rolnictwa” w odniesieniu do PROW 2007-2013.
Marek Sawicki zaapelował do dziennikarzy...
XIV Międzynarodowe Sympozjum KUPS

Zapraszamy na XIV Międzynarodowym Sympozjum KUPS pt. „Branża sokownicza na rynku polskim, europejskim, światowym - stan, szanse, zmiany”, organizowanego w dniach 25-27 maja 2011 roku w Hotelu Zamek Ryn w Rynie.

Podaczas Sympozjum zostaną zaprezentowane trzy bloki tematyczne:
• rynek soków i baza surowcowa
• potencjał światowego rynku sokowniczego - szansą rozwoju polskich...

Majowy atak zimy, owoców będzie mniej

Znaczne ochłodzenie w pierwszych dniach maja i opady śniegu mogą mieć negatywny wpływ na zawiązywanie owoców, szczególnie w przypadku wiśni i porzeczek, które w okresie kwitnienia są bardzo wrażliwe na chłody - podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Obniżenie temperatury objęło większość obszaru Polski. Najniższe temperatury przy gruncie wystąpiły w okolicach Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. Odnotowano tam spadek temperatury przy gruncie do -8ºC. W...

Polsce grozi zwrot unijnej dotacji

Polsce grozi zwrot 2,5 mld unijnej dotacji z programu Leader. gdyż zamiast na aktywizację mieszkańców terenów wiejskich, pieniądze są wydawane na biurokrację - czytamy w gazecie Dziennik Gazeta Prawna.
Z całej kwoty programu do tej pory na wieś trafiło 700 mln, z czego prawie 1/3 poszła na wyposażenie biur i pensje tak zwanych lokalnych grup działania.
Składane wnioski miesiącami czekają na rozpatrzenie przez urzędy marszałkowskie. Eksperci ostrzegają,...

Konferencja "Integrowana Produkcja - system jakości żywności"

W dniu 8 kwietnia 2011 r. w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyła się konferencja pt.: "Integrowana Produkcja - system jakości żywności".

Podczas konferencji zostały poruszone m.in. kwestie dotyczące:
• funkcjonowania Integrowanej Produkcji
• praktycznej strony przystąpienia do systemu IP
• możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach PROW 2007-2013, działania "Uczestnictwo rolników w systemach...

14. Targi Mleczarstwa MLECZNA REWIA

W dniach 18-20 maja w Gdańsku odbędą się już po raz 14. Targi Mleczarstwa MLECZNA REWIA.  Tradycyjnie Patronat Honorowy nad imprezą sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

MLECZNA REWIA, to jedna z najważniejszych w kraju imprez dedykowana branży mleczarskiej. Targi jako najskuteczniejszy i najprostszy sposób przekazania i uzyskania informacji o firmie i produkcie stanowią wciąż bardzo skuteczne narzędzie marketingowe. Są...

Polska nadal w czołówce eksporterów

Popyt na żywność w Unii Europejskiej nadal jest rosnący, eksportujemy głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech. Na zagraniczną sprzedaż polskich artykułów rolnych i żywnościowych przypada około 80% wpływów. Rośnie też sprzedaż na inne rynki dlatego ubiegłoroczny wzrost eksportu wyniósł aż 15-18%. IERiGŻ prognozuje, że wyeksportujemy produkty żywnościowe za 14,1 mld euro.
Wszystko oczywiście zależy od poziomu zbiorów, głównie owoców, warzyw i...

Urzędowa kontrola żywności a nadzór właścicielski

90 osób wzięło w udział w konferencji szkoleniowej "Urzędowa kontrola żywności a nadzór właścicielski", która odbyła się w dniach 13-14.06.2011 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w Warszawie.

Uczestnicy konferencji reprezentowali wojewódzkie i powiatowe inspekcje weterynaryjne, inspekcje sanitarne, jakości handlowej, zakłady przetwórstwa mięsnego, mleczarnie, zakłady piekarniczo-cukiernicze, jednostki certyfikujące oraz laboratoria....

Minister Sawicki o cukrze

- Na panice na rynku cukru skorzystali producenci i handlowcy. Sprawą znacznego wzrostu cen tego produktu powinien zainteresować się z własnej inicjatywy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Jego zdaniem, UOKiK ma nie tylko zapobiegać monopolizacji, ale także ma za zadanie dbanie o konsumentów. 
UOKiK poinformował PAP, że „od 22 marca prowadzi postępowanie wyjaśniające, którego celem jest...

Doskonalenie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności - 3

Serdecznie zapraszam do udziału w trzeciej konferencji z cyklu „Doskonalenie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności - 3”.

Konferencja odbędzie się 15-17 maja 2011 r. w hotelu Continental w Krynicy Morskiej.

Podczas konferencji poruszone zostaną następujące tematy:
• norma ISO 22000 oraz PAS 220
• ochrona przed szkodnikami i niezgodności systemu PEST CONTROL
• miologia molekularna w...

Wizyta komisarza UE ds. zdrowia i ochrony konsumentów Johna Dalli

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z komisarzem UE ds. zdrowia i ochrony konsumentów Johnem Dalli. Rozmawiano o zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa żywności i weterynarii oraz hodowli i ochrony roślin. Omówiono sprawy, które pojawią się na agendzie w czasie polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Komisarz Dalli oświadczył, że Komisja Europejska jest za tym, aby Polska dołączyła do grupy krajów, w których podwyższa się wiek bydła badanego...

Grożą nam kolejne podwyżki cen żywności

Zdaniem Witolda Choińskiego, prezesa Związku „Polskie Mięso”, grozi nam kolejna podwyżka cen żywności. Wszystko za sprawą rozporządzenia o podwyższeniu opłat weterynaryjnych.

Z informacji, które uzyskał Związek Polskie Mięso wynika, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamierza wdrożyć projekty rozporządzeń z dnia 18.02.2011 w sprawie:
• sposobu ustalania i wysokości opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną, sposobu i miejsc...

Tradycja i nowoczesność w żywności i żywieniu na SGGW

Wydział Nauk o Żywności SGGW w Warszawie (dawniej Wydział Technologii Rolno-Spożywczej WTR-S, Wydział Technologii Żywności WTŻ) serdecznie zaprasza na XL Sesję Komitetu Nauk o Żywności Polskiej Akademii Nauk pt. „Tradycja i nowoczesność w żywności i żywieniu”, która odbędzie się w dniach 29 czerwca - 1 lipca 2011 r. w Warszawie.
W tym roku Sesja połączona będzie z obchodami Jubileuszu 50-lecia Wydziału Nauk o Żywności...

GLOBALG.A.P. TOUR w Warszawie
15 września w hotelu Bristol odbyła się warszawska edycja światowej konferencji GLOBALG.A.P. TOUR 2011.
GLOBALG.A.P i jego przewodniczący Nigel Garbutt odwiedził Warszawę, żeby informować o nowościach w systemie, pomagać w realizacji założeń i zacieśnić współpracę. W czasie konferencji polscy teoretycy i praktycy GLOBALG.A.P. dzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Standard Dobrej Praktyki Rolniczej staje się...
Letnia Szkoła Prawa Żywnościowego

Prawo żywnościowe to jedna z najbardziej dynamicznych dziedzin prawa. Na szczeblu wspólnotowym od kilku lat trwają prace prowadzące do ujednolicenia przepisów w Państwach Członkowskich UE. Dyrektywy zastępowane są rozporządzeniami oraz powstają nowe inicjatywy legislacyjne. Dla prawidłowego funkcjonowania podmiotów branży spożywczej niezbędna jest wiedza na temat obowiązujących przepisów, planowanych zmian, jak również podejścia inspekcji nadzorujących...

Warsztaty dla dziennikarzy
3 marca 2011 r. odbyły się warsztaty dla dziennikarzy pt. „Dodatki do żywności – fakty i mity”. Były to trzecie warsztaty z cyklu spotkań w ramach Pierwszej Olimpiady Dziennikarzy pt. Fakty i mity o żywności i żywieniu.
Celem spotkania było przedstawienie dziennikarzom aktualnej i rzetelnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, jakości oraz właściwości żywieniowych wód butelkowanych. W pierwszej kolejności głos zabrała dr Agnieszka Jarosz z...
Prawo żywnościowe – praktyczna interpretacja

W dniach 8-9.12.2011 r. w Warszawie odbyła się konferencja szkoleniowa „Prawo żywnościowe – praktyczna interpretacja”, którą zorganizowało Biuro Promocji Jakości.

Uczestnicy konferencji reprezentowali służby urzędowego nadzoru oraz szeroko pojęty przemysł spożywczy.
Adam Jarecki, audytor jakości i konsultant ds. weterynaryjnych największej sieci handlowej w Polsce, omówił temat konsekwencji wynikających z polskich błędów...

Finał Pierwszej Olimpiady dla Dziennikarzy

12 maja 2011 r. odbył się finał Pierwszej Olimpiady dla Dziennikarzy pt. „Fakty i mity o żywności i żywieniu”. Przystąpiło do niej 21 dziennikarzy, reprezentujących zarówno media ogólne, jak i branżowe. W ramach Olimpiady przeprowadzony został test wiedzy, obejmujący zagadnienia dotyczące najczęściej pojawiających się w mediach wątpliwości odnośnie: znakowania żywności, dodatków do żywności, wód butelkowanych oraz jakości i bezpieczeństwa...

Epidemia E. coli - zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności na globalnym rynku

27 lipca 2011 r. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się konferencja „Epidemia E. coli - zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności na globalnym rynku”, której organizatorem  było Biuro Promocji Jakości wydawca miesięcznika Bezpieczeństwo i Higiena Żywności. Wzięło w niej udział ponad 160 osób, w tym politycy, naukowcy oraz przedstawiciele najważniejszych organizacji rolniczych i żywnościowych.

W trakcie konferencji odbyły się...

Nowe prawo UE o znakowaniu żywności

27 września 2011 r. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się konferencja „Nowe prawo UE o znakowaniu żywności”, której organizatorem było Biuro Promocji Jakości, wydawca miesięcznika Bezpieczeństwo i Higiena Żywności. Wzięło w niej udział prawie 100 osób, w tym producenci żywności oraz przedstawiciele najważniejszych organizacji rolniczych i żywnościowych.

Podczas konferencji szkoleniowej zostało omówione nowe Rozporządzenie Parlamentu...

Organic Marketing Forum 2011

Zapraszamy na 6. Międzynarodowe Spotkanie w Zakresie Przetwórstwa i Sprzedaży Produktów Ekologicznych i Surowców Naturalnych, które odbędą się w dniach 26-27 maja 2011 się w Warszawie.

Program konferencji OMF  dotyczy różnorodnych aspektów marketingu produktów ekologicznych, które będą przedstawiane przez znane przedsiębiorstwa i referentów z różnych części Europy. Po raz pierwszy pojawią się również referenci...

Ciolos o promocji żywności

Zdaniem unijnego komisarza ds. rolnictwa Daciana Ciolosa na promocję europejskiej żywności trzeba przeznaczać znacznie więcej pieniędzy niż obecnie.
Ciolos wziął udział w nieformalnej radzie unijnych ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa w Polsce. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad tzw. zieloną księgą. Chodzi o dokument opublikowany w lipcu przez Komisję Europejską, dotyczący działań promocyjnych i informacyjnych. Zawiera on 16 pytań...

Konferencja „Żywność i żywienie w XXI w.”
8-9 września 2011 w Warszawie odbyła się konferencja „Żywność i żywienie w XXI w.” Była to jedna z z flagowych imprez organizowanych w ramach polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Głównymi celami spotkania było zidentyfikowanie głównych zagrożeń dla europejskiej biogospodarki w świetle polityki Unii Europejskiej. W szczególności tematem obrad były zagrożenia dla przemysłu spożywczego, rolnictwa, bezpieczeństwa żywnościowego i...
XI Dni Kukurydzy

4 października odbyły się zorganizowane przy współudziale Mazowieckiej Izby Rolniczej Dni Kukurydzy ziemi mazowieckiej i łódzkiej. Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Udział w spotkaniu plenerowym wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, instytutów naukowych, organizacji branżowych i rolniczych oraz mediów.

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl