szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówXI Dni Kukurydzy

4 października odbyły się zorganizowane przy współudziale Mazowieckiej Izby Rolniczej Dni Kukurydzy ziemi mazowieckiej i łódzkiej. Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Udział w spotkaniu plenerowym wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, instytutów naukowych, organizacji branżowych i rolniczych oraz mediów.

Oficjalnego otwarcia Dni Kukurydzy dokonał wójt gminy Teresin – Marek Olechowski, który podziękował za tak liczne przybycie zaproszonych gości, zainteresowanych rolników oraz przedstawicieli mediów. Podkreślił, że szczególnie w tych ciężkich czasach takie spotkania są niezbędne, nie tylko po to, aby podzielić się własnymi spostrzeżeniami, ale również wysłuchać głosów ekspertów o tym, jak produkować lepiej i wydajniej.

Dni Pola przyciągnęły wiele osób, które z chęcią uczestniczyły w pokazach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Podczas spotkania obecny był po raz pierwszy przemysł biotechnologiczny, który przygotował bardzo ciekawą wystawę poświęconą tematyce zielonej biotechnologii. Zainteresowanych nowinkami naukowymi było wiele. Dzięki takim działaniom przemysł miał możliwość rozpoczęcia dialogu pomiędzy producentami nowoczesnych technologii a rolnikami. Wielu uczestników wykazało zainteresowanie nowoczesnymi technologiami rolniczymi i ich wykorzystaniem w codziennym funkcjonowaniu.

Dodatkową atrakcję stanowiło nadanie odznaczeń i pucharów za działalność w sektorze rolnictwa, jak i promowanie wykorzystania nowoczesnych technologii w produkcji rolniczej.

Pośród odznaczonych znaleźli się m.in. Polski Związek Producentów Kukurydzy oraz Stanisław Kacperczyk – wyróżnieni pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ponadto przyznano nagrody m.in. za najlepszą prezentację polową użytkowania maszyn rolniczych, najbezpieczniejszą maszynę rolniczą i najlepszą prezentację polową użytkowania maszyn rolniczych.

Już po raz kolejny przyznano wyróżnienie za najlepszy debiut, nagrodę Agroserwisu. Puchar przyznano organizacji firm biotechnologicznych GBE Polska za innowacyjny pomysł zorganizowania stoiska prezentującego dokonania tej gałęzi przemysłu. Zielona biotechnologia, czyli tzw. biotechnologia rolnicza, ma za zadanie dostarczać nowoczesnych rozwiązań w uprawie roślin.

W spotkaniu wzięło udział wielu producentów rolnych w tym przedstawiciel organizacji Stowarzyszenie „Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa”, który otrzymał wyróżnienie od Dyrektora Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie za promowanie wśród rolników wykorzystania nowoczesnych rozwiązań biotechnologicznych w rolnictwie. W podziękowaniu za to wyróżnienie prezes Adam Koryzna podkreślił, że działania, jakie prowadzi w ramach tej organizacji, mają na celu przede wszystkim szerzenie rzetelnej informacji wśród producentów rolnych, do których docierają często bardzo sprzeczne informacje na temat GMO.

Z licznych wystąpień przedstawicieli różnych środowisk wyniknął jeden wspólny wniosek – polskie rolnictwo to skarb, o który należy dbać, a nowoczesne technologie oferowane i dostępne na rynku mogą jedynie pomóc rolnikom w sprostaniu rosnącym wymogom jakie są przed nimi stawiane.

Źródło: NAP

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl