szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówKrytycznie o GMO

Amerykańska Akademia Medycyny Środowiskowej (American Academy of Environmental Medicine – AAEM) wyraziła opinię, że żywność modyfikowana genetycznie stanowi istotne ryzyko dla zdrowia. Organizacja wezwała także do wprowadzenia moratorium na GMO.

Nielegalne skarmianie zwierząt gospodarskich mączką mięsno-kostną

Szanowni Państwo,

Z gorzką satysfakcją możemy powiedzieć "ostrzegaliśmy" przed kolejną aferą w branży żywnościowej. "Bezpieczeństwo i Higiena Żywności" informowało już 1,5 roku temu o nielegalnym skarmianiu zwierząt gospodarskich mączką mięsno-kostną.

Kilka dni temu skandal ujawniła stacja TVN w programie "Uwaga!". Reporterzy, podając się za producentów mączki mięsno-kostnej, dotarli do osób będących pod lupą prokuratorów....

List otwarty

LIST OTWARTY DO PREMIERA DONALDA TUSKA

Szanowni Państwo,

Z inicjatywy magazynu Bezpieczeństwo i Higiena Żywności w załączeniu przesyłamy list otwarty redaktora naczelnego do premiera Donalda Tuska w sprawie afer żywnościowych mających ostatnio miejsce w Polsce.

Tytułowe pytanie naszego...

Młynki koloidalne – zagrożenie dla ludzi i środowiska

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Jacka Leonkiewicza i opiniami GIS oraz Ministerstwa Środowiska nt. młynków koloidalnych służących do rozdrabniania resztek żywności. Mimo że ich stosowanie w sektorze gastronomicznym jest niezgodne z prawem, cały czas niosą one zagrożenie dla człowieka i środowiska naturalnego, przyczyniając się m.in. do zwiększania plagi gryzoni.

W przypadku publikacji w prasie czy w Internecie prosimy o podanie źródła artykułu.

Redakcja Bezpieczeństwa i Higieny Żywności

Wywiad i opinie do pobrania w PDF


Podkładki absorpcyjne pod mięso

Podczas konferencji „Jakość i bezpieczeństwo żywności w kontekście aktualnych zagrożeń”, zorganizowanej przez Biuro Promocji Jakości w hotelu Westin w Warszawie 23 kwietnia br., doszło do wymiany zdań pomiędzy prof. Stanisławem Ziębą, Honorowym Przewodniczącym Rady Gospodarki Żywnościowej, a dr. Jackiem Postupolskim z Państwowego Zakładu Higieny na temat szkodliwości podkładek w opakowaniach surowego mięsa czy ryb.

– Stosowanie takich...

List otwarty do Donalda Tuska

Lista osób, które podpisały list otwarty
do Prezesa Rady Ministrów,
Donalda Tuska

1. prof. dr hab. Wojciech Ambroziak,
Z-ca Dyr. Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii ds. Naukowych, Politechnika Łódzka
2. Jan Krzysztof Ardanowski,
Poseł RP, Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP
3. Marek Bargieł, więcej ::.

Bezpieczeństwo żywności – od pola do pola

W dniach 20-21.02.2012 r. w Warszawie odbyło się seminarium szkoleniowe pt. „Bezpieczeństwo żywności – od pola do pola”, które zorganizowało Biuro Promocji Jakości.

Różnorodność tematyczna szkolenia obejmowała zakres od wymagań dla surowców (produkty rybne), półproduktów (MOM) po nadzór nad produktami ubocznymi wytwarzanymi przy produkcji żywności, uzupełnione przez wymagania dotyczące identyfikowalności żywności, metody panowania...

Sukces konferencji o bezpieczeństwie żywności

Ponad 170 osób wzięło udział w konferencji pt. „Nowe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności w UE”, którą Biuro Promocji Jakości zorganizowało 27 września 2012 r. w hotelu Westin w Warszawie.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele firm spożywczych oraz branży usług ochrony przed szkodnikami, jednostek certyfikujących i laboratoriów. W wydarzeniu udział wzięli również reprezentanci urzędowej kontroli żywności, politycy,...

Jakość wyrobów mięsnych – perspektywy rozwoju i przyszłość branży

17 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się konferencja Biura Promocji Jakości pt. „Jakość wyrobów mięsnych – perspektywy rozwoju i przyszłość branży”.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele wiodących zakładów mięsnych, reprezentanci urzędowej kontroli żywności, politycy, a także szefowie organizacji branżowych i grono uznanych ekspertów. Wśród gości znaleźli się m.in. Jan K. Ardanowski, wiceprzewodniczący Sejmowej...

Prawne aspekty uboju rytualnego

Ponad 40 osób wzięło w szkoleniu „Prawne aspekty uboju rytualnego”, które Biuro Promocji Jakości zorganizowało 19 grudnia w Warszawie.

W seminarium BPJ udział wzięli przedstawiciele przemysłu mięsnego (sektora mięsa czerwonego, jak i białego) oraz lekarze weterynarii. Szkolenie poprowadził dr Michał Rudy z Kancelarii Prawnej Result Witkowski Woźniak Mazur i Wspólnicy – Spółka Komandytowa.
Na wstępie dr Michał Rudy...

10-lecie czasopisma Bezpieczeństwo i Higiena Żywności

Grono najważniejszych przedstawicieli przemysłu rolno-spożywczego, świata nauki oraz urzędowego nadzoru wzięło udział w jubileuszowym spotkaniu z okazji 10-lecia Bezpieczeństwa i Higieny Żywności, które 12 listopada odbyło się w warszawskim biurowcu Millennium Plaza.

Wśród gości nie zabrakło członków Rady Programowej naszego pisma, a swoją obecnością spotkanie zaszczycili m.in. Jan Krzysztof Ardanowski – wiceprzewodniczący sejmowej...

Szkolenie wstępne GHP/GMP/HACCP

W dniach 26 lipca, 2 i 9 sierpnia, 12 września, 9 października oraz 28 listopada 2012 r. w siedzibie Biura Prmocji Jakości odbyły się szkolenia z zakresu GHP/GMP/HACCP.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z takimi zagadnieniami jak:
• przepisy prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny żywności obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej
• rodzaje zagrożeń żywności i ich źródła
• źródła zakażeń i zatruć...

Szkolenie z bezpieczeństwa żywności i standardu pest control

Biuro Promocji Jakości zorganizowało w dniach 16-17 listopada w Warszawie seminarium pt. „Zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności”.

Seminarium, które odbyło się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym przy ul. Bobrowieckiej, zgromadziło przedstawicieli firm spożywczych oraz służb urzędowego nadzoru: pracowników inspektoratów weterynarii i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Szkolenie rozpoczął wykład pt. „Zagrożenia dla...

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl