szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówNielegalne skarmianie zwierząt gospodarskich mączką mięsno-kostną

Szanowni Państwo,

Z gorzką satysfakcją możemy powiedzieć "ostrzegaliśmy" przed kolejną aferą w branży żywnościowej. "Bezpieczeństwo i Higiena Żywności" informowało już 1,5 roku temu o nielegalnym skarmianiu zwierząt gospodarskich mączką mięsno-kostną.

Kilka dni temu skandal ujawniła stacja TVN w programie "Uwaga!". Reporterzy, podając się za producentów mączki mięsno-kostnej, dotarli do osób będących pod lupą prokuratorów. Ustalili, że właściciel 60-tysięcznej kurzej fermy podejrzewany jest o stosowanie mączki mięsno-kostnej. Innym wątkiem tej afery jest dochodzenie w sprawie importowanej z zagranicy mączki o czarnorynkowej wartości ponad 17 mln zł.

Przesyłamy odnośniki do programu "Uwaga!" oraz artykuł pt. "Kolejna afera za rogiem?", w którym 1,5 roku temu Jacek Leonkiewicz apelował na naszych łamach o szybkie działanie ze strony służb nadzoru podległych m.in. Ministerstwu Rolnictwa. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, a w razie jej cytowania prosimy o podanie źródła.

Redakcja „Bezpieczeństwa i Higieny Żywności”

ARTYKUŁ PT. "KOLEJNA AFERA ZA ROGIEM?" DO POBRANIA

 

Linki do materiałów źródłowych:

Zatrzymania po śledztwie UWAGI!
"Nie" dla bagatelizowania kolejnych afer związanych z żywnością
Wyślij apel do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Zwierzęta karmione zakazaną mączką mięsno – kostną

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl