szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności

 In English: about us
Nasi partnerzy

Dalmyt - pest control, zwalczanie szkodników, kontrola szkodnikówBranża mięsna
prof. Andrzej Pisula

Podziały nikomu nie służą
Rozmowa z prof. Andrzejem Pisulą z Zakładu Technologii Mięsa SGGW

Jak kończący się rok, w tym afery, wpłynął na sytuację krajowego sektora mięsnego?
     To był średni rok, bo tak naprawdę wielkość produkcji i eksportu jest porównywalna z poprzednim rokiem....

Wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej: organy ścigania muszą nas wspierać

– Będziemy po raz kolejny spotykać się z przedstawicielami organów ścigania. Sprawna policja i prokuratura powinny nas wspierać w działaniach – powiedział Jarosław Naze, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, podczas konferencji pt. „Jakość i bezpieczeństwo żywności w kontekście aktualnych zagrożeń”, którą Biuro Promocji Jakości zorganizowało 23 kwietnia 2013 r. w hotelu Westin w Warszawie.

Podczas panelu dyskusyjnego Jarosław Naze...

Relacja z konferencji prasowej „Jak uzdrowić wizerunek polskiej żywności?”

Spionizowanie i dofinansowanie służb kontrolnych oraz niezamiatanie skandali żywnościowych „pod dywan” – takie są główne wnioski konferencji prasowej „Jak uzdrowić wizerunek polskiej żywności?”, którą 13 maja w Warszawie zorganizowało czasopismo „Bezpieczeństwo i Higiena Żywności”.

W konferencji w Centrum Prasowym PAP udział wzięli: dr Piotr Kołodziej – Główny Lekarz Weterynarii w latach 2001-2004, prof. Stanisław Kowalczyk...

Afera antybiotykowa

Szanowni Państwo,

Kolejny skandal żywnościowy wstrząsnął polską opinią publiczną. Ujawniona przez stację TVN w programie „Uwaga” afera antybiotykowa z całą mocą ukazuje powszechność i bezkarność części lekarzy weterynarii i producentów mięsa, którzy od lat stymulują wzrost zwierząt nielegalnymi i groźnymi środkami farmaceutycznymi.

– Dotykamy tematu, którego następstwa są nieprzewidywalne. Przy takiej skali zjawiska to już jest...

Komentarz
Tadeusz Wojciechowski

Zero tolerancji...
dla błędów Głównego Lekarza Weterynarii

Komentarz Tadeusza Wojciechowskiego, redaktora naczelnego

Janusz Związek, Główny Lekarz Weterynarii, ogłaszając program „Zero tolerancji”, chciałby być jak Rudolph Giuliani, burmistrz Nowego Jorku sprzed dekady.

    ...

Szkolenia: styczeń-maj 2013

Szanowni Państwo,
w okresie od stycznia do maja 2013 r. w siedzibie Biura Promocji Jakości przedstawiciele urzędowej kontroli żywności, jednostki certyfikujące, laboratoria oraz producenci i przetwórcy żywności wzięli udział w nastęjących szkoleniach:
• "Dobrostan zwierząt w świetle norm rozporządzenia Rady (WE) Nr 1099/2009", prowadzący dr Michał Rudy, 18.02, 15.03, 27.05.2013 r.
• "Koordynator Food...

Wydarzenia

Powstał Kodeks Etyki Żywnościowej

Od dłuższego czasu w wielu kręgach związanych z przemysłem spożywczym mówiło się o potrzebie stworzenia Kodeksu Etyki Żywnościowej. W tym celu w 2012 r. powołano zespół ekspertów z różnych dziedzin, o czym informowaliśmy na naszych łamach. Na kolejnych stronach publikujemy wprowadzenie przygotowane przez jego autorów oraz Kodeks...

Ważna debata o jakości i bezpieczeństwie polskiej żywności

Sukces konferencji Biura Promocji Jakości

Ponad 120 osób wzięło udział w konferencji pt. „Jakość i bezpieczeństwo żywności w kontekście aktualnych zagrożeń”, którą Biuro Promocji Jakości zorganizowało 23 kwietnia 2013 r. w hotelu Westin w Warszawie.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele firm spożywczych, jednostek certyfikujących i laboratoriów. W wydarzeniu udział wzięli również...

Nasze wydawnictwa
"Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"
2006-2007 © Biuro Promocji Jakości
szkolenia HACCP, GHP, GMP, bezpieczeństwo żywności, jakość żywności
Projekt & cms: www.zstudio.pl